NOVÉ BYTY REZIDENCE PLUMLOVSKÁ Slovo architekta: „Navrhovat tento dům pro nás bylo potěšení..“

Navrhovat tento dům pro nás bylo potěšení: nejedná se totiž „pouze“ o  klasickou bytovku, je to soudobý, ale přitom i tradiční městský dům součástí řadové zástavby, tedy i dům s rozličným využitím, což je podle nás pro život na této adrese velmi důležité. Další věcí, která nás při práci na návrhu těšila byla skutečnost, že se jedná o dostavbu proluky, která už roky tuto část města, tuto část jedné z hlavních ulic města dotvoří a znovu uživí a přispěje tak celkovému ucelenému dojmu této ulice.

Pracujeme ve městě Prostějov dlouhodobě, v blízkém sousedství jsme připravovali nejeden projekt  a všechny tyto místa a celkově město tedy dobře známe.

Kouzlo této části města spočívá v blízké docházkové vzdálenosti do centra města, pár minut od hlavního městského parku Kolářových sadů a přítomnost služeb a obchodů na ulici bytového domu ul. Plumlovské. 

Na to vše jsme se domem snažili reagovat: počet pater a tvarování a hloubka pozemku do dvorní části: tento ohled na okolí ale zároveň umožnil formovat dům tak, aby nabízel venkovní terasy a balkóny a plochu za domem s dostatečnou plochou pro nejrůznější aktivity obyvatel pro určitou část bytů, přitom ale v dané pozici města s potřebným soukromím. Celková koncepce domu v maximální míře využívá výhledy do zeleného vnitrobloku.

Tvar pozemku dodal stavbě ale ještě jeden důležitý prvek, kterým je možné využití hloubky zastavění. S využitím celkového půdorysného tvaru je část pozemku určeno pro parkovací stání, tak aby nerušilo soukromí, ale zároveň mohou obyvatelé pohodlně využít kapacity pro pohodlné parkování jak  v rámci objektu tak i částečně před – vše na vlastním pozemku bez přístupu dalších osob. 

Hledáte-li moderní bydlení se vším co k tomu patří, jste na správné adrese.

Ing. arch. Martin Fröml, Ing. arch. Ivo Lorenčík

Více o projektu zde.